top of page

TURNIEJ AKTYWNI LOKALNIE 2026

  • Zdjęcie autora: ukszaknowysacz
    ukszaknowysacz
  • 16 cze
  • 2 minut(y) czytania

Turniej mini-koszykówki dziewcząt z klas 2-3 szkół podstawowych z okazji Dnia Dziecka



W dniu 13.06.2026 w hali sportowej MOSiR w Nowym Sączu rozegrano pierwszy z cyklu turniejów koszykarskich dla dziewcząt w ramach ministerialnego projektu „Aktywni Lokalnie 2026”.


Organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy Żak przy Szkole Podstawowej w Nowym Sączu.

W zawodach wystartowało 50 zawodniczek urodzonych w latach 2016-2017 reprezentujących cztery zespoły :

1) MKS Pałac Młodzieży Tarnów

2) SMOK SP - 15 N. Sącz

3) SMOK SP - 20 N. Sącz

4) SMOK SP - 21 N. Sącz


Rozegrano 6 spotkań systemem „każdy z każdym”. Mecze sędziowali sędziowie związkowi zrzeszeni w krakowskim Okręgowym Związku Koszykówki: Martyna Kantor, Dominika Kalinowska, Anna Olchawa i Nadia Klimek.

Opiekę medyczną pełniła pielęgniarka dyplomowana z wieloletnim stażem w obsłudze imprez sportowych pani Danuta Piotrowska .


Wszystkie zawodniczki otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy z logo projektu, drużyny nagrodzono pucharami, a pamiątkowymi statuetkami uhonorowano najlepsze zawodniczki w każdym zespole oraz „królową strzelczyń”.


Oto wyniki poszczególnych spotkań :

PM Tarnów : SMOK SP - 15 N. Sącz 19 : 6

SMOK SP -21 N. Sącz : SMOK SP - 20 N. Sącz 13 : 28

PM Tarnów : SMOK SP - 21 N. Sącz 36 : 8

SMOK SP -15 N. Sącz : SMOK SP - 20 N. Sącz 2 : 19

PM Tarnów : SMOK SP - 20 N. Sącz 5 : 9

SMOK SP - 15 N. Sącz : SMOK SP - 21 N. Sącz 3 : 4



Końcowa tabela zawodów:

1. SMOK SP-20 N. Sącz 3 6 56 : 20

2. MKS PM Tarnów 3 5 60 : 23

3. SMOK SP-21 N. Sącz 3 4 25 : 67

4. SMOK SP-15 N. Sącz 3 3 11 : 42


Najlepsze zawodniczki w zespołach:

Klaudia Gramsz - SMOK SP-20 N. Sącz

Iga Czarnecka - MKS PM Tarnów

Maja Górszczyk - SMOK SP-21 N. Sącz

Lena Budzyn SMOK SP-15 N. Sącz


Królową strzelczyń została zawodniczka MKS PM Tarnów - Natalia Solek zdobywczyni 21 pkt.


Zawody zorganizowali i przeprowadzili trenerzy UKS ŻAK Nowy Sącz Dawid Kopiec i Leszek Obrzut oraz wolontariusze klubowi.



Turniej zorganizowano w ramach drugiej edycji programu Aktywni Lokalnie, realizowanego przez Fundację Orły Sportu.


"Projekt z zakresu sprzyjania rozwojowi sportu realizowany jest przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Nowego Sącza"


Miasto Nowy Sącz świetnym miejscem do rozwoju pasji sportowych 



 
 
 

Komentarze


bottom of page